Egészséges élelmiszerek készítése - sajt, vajkrém

 

TÁMOP-6.1.2.A-14/2 - 2014-0061 azonosító számú "Egészséges iskolások Battonyán" Az egészséges élelmiszerek megismerését, az élelmiszerek változatos elkészítési módjának elsajátítását támogató programok.

 

 

5. osztály
Osztályfőnök: Kreszta Beatrix
Sajt, vajkrém készítés

E program keretein belül szeretnénk a gyerekek körében népszerűsíteni az egészséges élelmiszereket, melyeket sajnos csak ritkán vagy egyáltalán nem fogyasztanak és sokszor nem is ismernek. Felhívni a figyelmüket a nyers ételek, italok fogyasztásának fontosságára egészségük megtartásának és védelmének érdekében. Megismertetni velük a legkönnyebben beszerezhető és a környezetükben is megtermelhető zöldségeket, gyümölcsöket, gyógynövényeket. Mindezt előadások, rajzok, plakátok, közösen elkészített, főzést nem igénylő ételek pl. saláták, joghurtok, élő levesek, gyümölcsfagylaltok, stb. elkészítésének keretein belül.

 

Üzenet
Megfosztani a tanulástól a gyermekeinket lelkiismeretlenség.
Carolyn Jessop

Eseménynaptár
 
Elérhetőségek
Román Általános Iskola és Óvoda
5830 Battonya, Fő utca 121
Telefon: +3668456126
Fax: +3668456126
Email:
romaniskola@fabinet.hu Hibajelzés, észrevételek:
romiskadmin@gmail.com
Véletlen képek
Budapest (2014-10-14)

A Dino kiscsoport zöldségeket palántál

Nem létezik komédia

LÁMPÁS FELVONULÁS