Helyes test- és száj-higiénés szokások

TÁMOP-6.1.2.A-14/2 - 2014-0061 azonosító számú "Egészséges iskolások Battonyán" A helyes test- és száj-higiénés szokások kialakulását támogató programok.

Iskolánk diákjaival és külsős személyek (védőnő, fogorvos, asszisztens) bevonásával szeretnénk megvalósítani ezt a programsorozatot. Olyan témák kidolgozását vállaljuk, mint: a testi tisztaság fogalmának történelmi megjelenése és személyes igényének változása; illemhelyek fejlődéstörténete, fürdőkultúra, stb. változásai napjainkig, illemhely illemtana; ruházkodás, ruházat, cipő helyes használata. Tisztálkodás, a bőr (arc, kéz, láb), a fej, a körmök ápolása. Fertőzések, betegségek megelőzése. A rendszeres fogmosás, szájápolás fontossága. Tablók segítségével ismerhetik meg a gyerekek a különböző fogtípusokat, és azok funkcióit, képeken láthatják az egészséges és a beteg fogak közötti különbséget.

Tanévnyitó

Máramarosi kirándulás képekben (2)

Suliváró

Sportnap