Helyes test- és száj-higiénés szokások

 

TÁMOP-6.1.2.A-14/2 - 2014-0061 azonosító számú "Egészséges iskolások Battonyán" A helyes test- és száj-higiénés szokások kialakulását támogató programok.

 

 

Iskolánk diákjaival és külsős személyek (védőnő, fogorvos, asszisztens) bevonásával szeretnénk megvalósítani ezt a programsorozatot. Olyan témák kidolgozását vállaljuk, mint: a testi tisztaság fogalmának történelmi megjelenése és személyes igényének változása; illemhelyek fejlődéstörténete, fürdőkultúra, stb. változásai napjainkig, illemhely illemtana; ruházkodás, ruházat, cipő helyes használata. Tisztálkodás, a bőr (arc, kéz, láb), a fej, a körmök ápolása. Fertőzések, betegségek megelőzése. A rendszeres fogmosás, szájápolás fontossága. Tablók segítségével ismerhetik meg a gyerekek a különböző fogtípusokat, és azok funkcióit, képeken láthatják az egészséges és a beteg fogak közötti különbséget.

 

Üzenet
Megfosztani a tanulástól a gyermekeinket lelkiismeretlenség.
Carolyn Jessop

Eseménynaptár
 
Elérhetőségek
Román Általános Iskola és Óvoda
5830 Battonya, Fő utca 121
Telefon: +3668456126
Fax: +3668456126
Email:
romaniskola@fabinet.hu Hibajelzés, észrevételek:
romiskadmin@gmail.com
Véletlen képek
Tanévnyitó

Máramarosi kirándulás képekben (2)

Suliváró

Sportnap