Iskolakert program

TÁMOP-6.1.2.A-14/2 - 2014-0061 azonosító számú "Egészséges iskolások Battonyán" Iskolakert program.

Az iskolakert programba szeretnénk bevonni az iskola összes tanulóját, hogy közelebbről is megismerkedjenek a hazánkban is termeszthető néhány gyógy-és fűszernövénnyel; ezek hatásaival a szervezetre és felhasználási módjukkal.
Sikerélményhez szeretnénk juttatni tanulóinkat azáltal, hogy olyan munkában vehetnek részt, amely eredményét látják, megkóstolhatják.
A fűszer-és gyógynövények mellett tervezzük olyan növények termesztését is, melyeket el tudnak tanulóink fogyasztani, mint például a borsó, retek, zöldhagyma vagy a zöldbab.
Célkitűzéseink között szerepel, hogy tanulóink kedvet kapjanak ahhoz, hogy saját maguk termesszék meg azokat a növényeket, fűszernövényeket amik Magyarországon teremnek. Természetesen ez egy nagyszerű alkalom, hogy megismerkedjenek a kiskert gondozásával, a növények jellemzőivel és kitartásra, szorgalomra ösztönözze iskolánk diákjait.

Budapest (2014-10-14)

Nem létezik komédia