Közlekedj egészségesen

TÁMOP-6.1.2.A-14/2 - 2014-0061 azonosító számú "Egészséges iskolások Battonyán"
A testmozgásban gazdag közlekedési formákat támogató programok megvalósítása az általános iskolába történő és az onnan való hazautazás során.

Kisvárosban élünk ugyan, de egyre sűrűbben fordul elő, hogy a gyerekeket kocsival hozzák az iskolába. A mindennapos testnevelésen kívül nem sok időt töltenek mozgással, sportolással, rengeteget ülnek a számítógép előtt. A mozgásszegény eltunyult életmód okozza a vázrendszeri torzulásokat, ízületi gyengeségeket, állóképesség hiányát, kardio-respirációs rendszer betegségeit stb. Ezért felhívást intézünk a tanév elején a gyerekek és szüleik felé, hogy heti 1 alkalommal ne autóval, hanem gyalog, kerékpárral, görkorcsolyával, rollerrel stb. jöjjenek iskolába és menjenek onnan haza. Mindezzel egy egészségtudatos magatartásra szeretnénk nevelni a gyerekeket és rajtuk keresztül a szüleiket is.

OÁTV

ROMÁN NEMZETISÉGI NAP A GYEREKHÁZBAN (2016-11-17)

"Szülők találkozása"