Közlekedj egészségesen

 

TÁMOP-6.1.2.A-14/2 - 2014-0061 azonosító számú "Egészséges iskolások Battonyán"
A testmozgásban gazdag közlekedési formákat támogató programok megvalósítása az általános iskolába történő és az onnan való hazautazás során.

 

 

Kisvárosban élünk ugyan, de egyre sűrűbben fordul elő, hogy a gyerekeket kocsival hozzák az iskolába. A mindennapos testnevelésen kívül nem sok időt töltenek mozgással, sportolással, rengeteget ülnek a számítógép előtt. A mozgásszegény eltunyult életmód okozza a vázrendszeri torzulásokat, ízületi gyengeségeket, állóképesség hiányát, kardio-respirációs rendszer betegségeit stb. Ezért felhívást intézünk a tanév elején a gyerekek és szüleik felé, hogy heti 1 alkalommal ne autóval, hanem gyalog, kerékpárral, görkorcsolyával, rollerrel stb. jöjjenek iskolába és menjenek onnan haza. Mindezzel egy egészségtudatos magatartásra szeretnénk nevelni a gyerekeket és rajtuk keresztül a szüleiket is.

 

Üzenet
Megfosztani a tanulástól a gyermekeinket lelkiismeretlenség.
Carolyn Jessop

Eseménynaptár
 
Elérhetőségek
Román Általános Iskola és Óvoda
5830 Battonya, Fő utca 121
Telefon: +3668456126
Fax: +3668456126
Email:
romaniskola@fabinet.hu Hibajelzés, észrevételek:
romiskadmin@gmail.com
Véletlen képek
Nem létezik komédia

Farsang 2014

Iskolai Farsang 2009