Mérési eredmények

Tisztelt Szülők!

Az alábbi linkekre kattintva megtekinthetik, elemezhetik az országos szintű mérések adatait, eredményeit.

Országos kompetenciamérés 2008-tól

Országos kompetencia mérés tanulói jelentés

Ezen az oldalon lehet megtekinteni a gyermekükről szóló jelentést a méréskor hazaküldött egyedi kód ismeretében

Az idegen nyelvi mérés eredménye

Idegen nyelvi mérés (angol) 2017

Idegen nyelvi mérés (angol) 2019

Nemzeti Egységes Tanulói Fittségi Teszt (NETFIT)

AKTUALITÁSOK

(frissítve: 2020-07-16)

PROGRAM DE VARĂ LA GRĂDINIȚA NOASTRĂ

Program de vară la Grădinița Română din Bătania:

- jocuri de coordonare ochi-mână, pentru interior,

- cadouri dulci de la colegi,

- euritmie, dans, mișcări mari,

- zicători pentru copii, cântece, poezii, jocuri de rol,

- povești, povestiri, dialoguri în limba română, limba română aplicată,

- limba engleză prin ritm,

- jocuri și concursuri,

- baloane, discotecă, distracție.

LE MULȚUMIM MULT PĂRINȚILOR, PENTRU DULCIURI, CADOURI ȘI JUCĂRII!

Táborozás - Eger / Tabără Eger

28 iunie - 3 iulie 2020

2020. június 28. - július 03.

Excursii şi vizite: Egri Bazilika, Dobó István tér, Érsekkert, Egri Érseki Palota, Egri Vár, Szilvásvárad - Szalajka völgy, Debrecen - Agóra, Állatkert, Egri kisvasút, Eszterházy Károly - Varázstorony.

ALBUM MEGTEKINTÉSE

Misik Réka 8. osztályos tanulónkra méltán vagyunk büszkék!

-          A 8 év alatt elért kitűnő tanulmányi eredményeiért, példamutató magatartásáért és szorgalmáért, kulturális tevékenységéért, a román nemzetiségi hagyományok ápolásáért megkapta iskolánk legnagyobb elismerését, a Magdu-plakettet.

-          Intézményünk fenntartója, a Magyarországi Románok Országos Önkormányzata által adományozott „Fiataljainkért" díjat is elnyerte a román nyelv és irodalom és román népismeret tantárgyakból nyújtott kiemelkedő teljesítményéért, román nyelvi versenyeken elért jelentős eredményeiért, a hagyományok ápolásáért. A díjat Kozma György elnök úr adta át.

-          Battonya város részéről adományozott „Jó tanuló" díjat is elnyerte, amit Boros Csaba polgármester úrtól vehetett át.

Réka, ezúton is szívből gratulálunk és sok sikert kívánunk a jövőben!

Kedves Szülők,

Az utóbbi hónapokban megmutattátok, hogy a nevelés otthon kezdődik és az óvodában folytatódik. Köszönjük! Megmutattátok, hogy bármi megtanulható, ha akarjátok. Köszönjük! Megmutattátok, hogy megtaníthatjuk gyermekeinknek, hogy bármi lehetséges. Köszönjük! Megmutattátok, hogy együtt bármit meg tudunk csinálni, a gyermekek érdekében. Köszönjük! Megmutattátok, hogy a SZERETET a legfontosabb dolog. Köszönjük! Kellemes nyarat és sok mosolygós napot kívánunk Önöknek a gyermekeikkel együtt!

Sok digitális ölelés! Mihaéla, Anita, Anna, Luci tanti

Video (1)

Video (2)

De jó román iskolásnak lenni!!!

Kiemelkedő tanulmányi eredményéért, kulturális tevékenységéért Nemcsik Angelika 6. és Dani Noel 4. osztályos tanulót egy-egy okostelefonnal ajándékozta meg a Magyarországi Románok Országos Önkormányzata és az Dokumentációs és Információs Központ.

Az ajándékokat személyesen adta át a tanulóknak az országos önkormányzat elnöke, Kozma György és két alelnöke, Pál-Árgyelán Elvira  és Netye Bertold, valamint a dokumentációs központ igazgatója, Vetróné Negrău Mariana.

Köszönjük!

Jó tanulmányi munkáért és kiemelkedő kulturális tevékenységért iskolánk fenntartója, a Magyarországi Románok Országos Önkormányzata elismerését kapták Ikládi Dániel és Szűcs Erik Róbert 8. osztályos tanulók. A díjat az országos önkormányzat elnöke, Kozma György adta át.

Kedves Tanulóink!

Eredményeitekhez gratulálunk!

A 2019/2020. tanév zárása képekben

ALBUM MEGTEKINTÉSE

A 2019/20. tanévben 14 tanulónk vett részt a Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia által szervezett Tudásbajnokságon különböző tantárgyakból.

A versenyben elért eredmények az okleveleken láthatóak.

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak!

ALBUM MEGTEKINTÉSE

Felicitări copiilor pentru rezultatele obținute la concursul de poveşti A FOST ODATĂ CA NICIODATĂ!

Aur: Dreptate David, Stan Sebastian, Stan Aida, Lénárdt Olivér, Putin Vladimir

Argint: Csuzi Tamás, Megyeri Regina, Mák Csenge, Mák Csaba

Bronz: Kovács Zsófia, Tóth Ádám, Grestyák Adrienn, Apostol Luca, Biró Bence

Premiu de popularitate: Csuzi Tamás

Dragi absolvenți,

Acest tablou va păstra amintirea voastră, promoția 2012-2020.

Tabloul este realizat de dirigintele vostru, Olteanu Lucián.

Felicitări și mult succes!

Pedagógusnapi köszöntő

A Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia által szervezett nyelvÉSZ anyanyelvi verseny országos döntőjébe bejutott két tanulónk, Mák Csenge az 5. és Mák Csaba a 7.  osztályból.  Ebben a fordulóban is szép eredménnyel szerepeltek: Csenge 92%-ot, Csabi 79%-ot ért el.

Szívből gratulálunk, és további szép eredményeket kívánunk!

Megemlékezés névadónkról

VIDEÓ MEGTEKINTÉSE

Áldott húsvéti ünnepeket kívánunk egészségben, szeretetben!

Olteanu Júlia

SZÁNDÉKNYILATKOZAT ISKOLAI FELVÉTELRE

A MI ÓVODÁNK - VIDEÓ MEGTEKINTÉSE

SZÁNDÉKNYILATKOZAT ÓVODAI FELVÉTELRE

Kedves Barátaink!

Oldalunk látogatóinak nagy tisztelettel ajánljuk az iskolánkról készült kisfilmet.

Misik Réka nyolcadik osztályos tanulónk vezetésével megismerhetik intézményünk hangulatát és mindennapi tevékenységét.

Köszönetünket fejezzük ki valamennyi közreműködőnek, aki hozzájárult a film elkészítéséhez!

Kellemes időtöltés kívánok!

Olteanu Júlia

VIDEÓ MEGTEKINTÉSE

Román nap a Gyerekházban (2014-11-12)

Mikulás ünnepség az óvodában

Mihai Eminescu văzut prin ochii preșcolarilor

1. Nyári olvasótárbor Gyulán (album 2.)