Mai multe detalii

Magdu Lucian Román Általános Iskola és Óvoda

5830 Battonya, Fő utca 121.

Email: romaniskola.batt@gmail.com

Facebook: Magdu Lucian (Román Iskola és Óvoda)

Actualizat: 15-12-2016

2017. április 20-án „Az Oktatási Hivatal bázisintézménye" címek ünnepélyes átadására került sor Budapesten. Az iskolában és óvodában folyó színvonalas munka elismeréseként az Oktatási Hivatal érdemesnek ítélte intézményünket e cím viselésére.

Román nemzetiségi iskolák III. országos énekversenye.

Időpont: 2017-03-31

Helyszín : Magdu Lucian Román Általános Iskola és Óvoda (Battonya)

Sponzori:
Şcoala Generală şi Grădiniţa Română „Lucian Magdu"
Fondul de Subvenţii al Resurselor Umane
Autoguvernarea Română Bătania
Fundaţia Lucian Magdu
Asociaţia Familia, Şanse Egale şi Voluntariat din Judeţul Bichiş

Támogatók:
Magdu Lucian Román Általános Iskola és Óvoda
EMET-Emberi Erőforrás Támogatáskezelő
Román Nemzetiségi Önkormányzat Battonya
Lucian Magdu Alalpítvány
Békés Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház

Az iskolában és óvodában folyó színvonalas munka elismeréseként az Oktatási Hivatal érdemesnek ítélte intézményünket az "Oktatási Hivatal Bázisintézménye" cím viselésére.

Egészséges Iskolások Battonyán

TÁMOP 6.1.2.A-14/2

Komplex intézményi mozgásprogramok és kapcsolódó egészségfejlesztési alprogramok megvalósítása az általános iskolákban, több célú intézményekben valamint szabadidős, közösségi, oktatásprogramok és kapcsolódó egészségfejlesztési alprogramok megvalósítása az iskolán kívüli szereplők bevonásával.

Iskolánk a projekt során szeretne olyan egészségfejlesztő és mozgásprogramokat kínálni az iskolába járó gyerekek részére, melyek hozzájárulnak ahhoz, hogy helyesen gondolkodjanak az egészséges életmódról, mindennapjaik részévé váljon a mozgás, és így egészséges felnőttek lehessenek. Napjainkban népbetegséggé válik a túlsúly, az elhízás, ennek pedig már gátat kell szabni azzal, hogy olyan életmódot sajátítsanak el, amely az egészségre neveli őket (A programok rövid bemutatásához kattintson ide.).

A projekt nem csak a gyerekekre, hanem a pedagógusokra is hatással bír, hiszen az egészséges életmódot együtt fogják elsajátítani. Célunk, hogy a szülők is kapjanak ebből a szemléletből. Némely programba külső partnereket is bevonunk.

Bízunk abban, hogy a projekt időszak végére egy egészségesebb életszemlélet alakul ki minden érintettben.

A programban szereplő projektekről részleteket ide kattintva tekinthetik meg.

Mesaj
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire, şi apoi lăsat în libertate deplină.
Rudolf Steiner

Calendar

romaniskola@fabinet.hu Observaţii şi sesizări:
Poze la întâmplare
Carnaval (19-02-2016)